Portál elektronických zdrojů UK

UKAŽ

Shibboleth

UKAZ logoUKAŽ je centrální vyhledávací služba Univerzity Karlovy, která umožňuje z jednoho místa vyhledávat odborné a vědecké informační zdroje dostupné na UK - ať už v tištěné nebo elekronické podobě. Systém prohledává současně:

K vyhledávání v UKAŽ není nutné se přihlašovat. Přístup k plným textům předplácených e-zdrojů mají pak pouze uživatelé UK, a to buď na základě přístupu z univerzitních počítačů (přímý přístup) nebo po přihlášení účtem z UK (vzdálený přístup).

UKAŽ umožňuje prohledávat i ty zdroje, které na UK dostupné nejsou. Pro zahrnutí takových zdrojů do vyhledávání odstraňte omezující podmínku "Mohu získat na UK" - najdete ji v levé liště u výsledků vyhledávaní.

Kdy s UKAŽ pracovat?

UKAŽ je vhodné použít, pokud jste úplný začátečník a neorientujete se v dostupných databázích, chcete si udělat přehledovou rešerši na nějaké téma, potřebujete články na nějaké téma a neexistuje specializovaná databáze pro tento obor anebo o takové databázi nevíte nebo chcete najít knihu nebo článek, o kterých víte, že jsou na UK dostupné.

UKAŽ naopak nedoporučujeme využít, pokud potřebujete pracovat se speciálními funkcemi některých databází, např. tezaurus nebo zjistit citovanost dokumentů (Scopus, Web of Science), hledáte-li konkrétní časopis a chcete zjistit jeho dostupnost na UK (zde využijte Portál e-časopisů UK), chcete omezit vyhledávání jenom na specifický obor nebo oblast - v tomto případě použijte oborovou databázi nebo hledáte speciální obsah (např. datové sady, obrázky, geografická data apod.).

Více info Návody


Dodatečné informace o zdroji
  • Tento zdroj podporuje linkování přes SFX UK.
  • Tento zdroj podporuje Shibboleth.
  •  
  • Charakteristika: centrální vyhledávací služba Univerzity Karlovy
  • Obory: multioborový zdroj
  • Typ zdroje: kombinovaný
  • Producent: EBSCO Information Services
Dodatečné info ke zdroji: