Portál elektronických zdrojů UK

Coursera for Campus

Vzdělávací platforma Coursera zpřístupňuje vybrané online kurzy univerzit z celého světa z širokého spektra oborů, od přírodních, přes humanitní až po oblast zdraví a zdravé výživy.

V rámci Coursera for Campus Basic plan má každý uživatel z UK nárok na 1 kurz a 10 guided projects ročně zdarma. Pokud je součástí tohoto kurzu certifikát, je také zdarma. Můžete se však setkat s poplatky za použití volitelného nebo požadovaného softwaru třetích stran nebo doplňkových učebních materiálů.

Využívání více než 400 tzv. guided projects je možné omezené na 10 guided projects ročně. Jedná se o interaktivní projekty, které Vám umožní získat praktickou pracovně zaměřenou dovednost do dvou hodin. Boční rozhraní umožňuje sledovat vizuální instrukce na jedné straně obrazovky a zároveň je na druhé straně obrazovky aplikovat.

Při registraci postupujte dle pokynů uvedených na odkazu zde na PEZu. Platforma neumožňuje automatické přidávání, proto jsou Vaše žádosti zpracovány manuálně. Buďte prosím trpěliví, o nastavení přístupu se dozvíte emailem.

Kurzy zapsané v rámci zkušebního přístupu do 30.9.2020 je možné dokončit do 30.11.2020. Dokončené kurzy spjaté s Vaším účtem jsou po skončení tohoto období k dispozici k nahlédnutí v revizním módu i bez aktivního předplatného.


Dodatečné informace o zdroji
  • Charakteristika: portál online kurzů
  • Obory: multioborový zdroj
  • Typ zdroje: portál
  • Producent: Coursera
Dodatečné info ke zdroji: